joy.pl: Ekologiczne produkty do higieny intymnej podbijają rynek

gazeta.pl Kobieta: Tylko organiczna bawełna do higieny intymnych miejsc kobiet. Bez chloru i chemii!

Ekologiczne produkty do higieny intymnej podbijają rynek

Ekologiczne produkty do higieny intymnej podbijają rynek
fot. iStock

Organiczne i certyfikowane podpaski, tampony i wkładki, czyli wszystko to, czego potrzebuje eko dziewczyna

autor: Edyta Paszkowska

"Te" dni nigdy nie należą do najłatwiejszych. Podczas okresu czujemy się nieswojo, spuchnięty i bolący brzuch daje się we znaki, a tradycyjne podpaski czy tampony nie zawsze wystarczająco dbają o nasze miejsca intymne. Miesiączka to czas, kiedy szczególnie musimy zadbać o higienę. Nasze miejsca intymne są wtedy bardziej wrażliwe i narażone na różnego rodzaju infekcje i podrażnienia. Warto sięgnąć, więc po ekologiczne i certyfikowane produkty, dzięki którym nasz komfort nieporównywalnie się poprawi, jednocześnie dbając o nasze wrażliwe części ciała.

 

GingerOrganic to marka, która powstała z myślą o kobietach

Duńska marka jako jedyna na świecie posiada aż 5 międzynarodowych certyfikatów. Dzięki nim nasze wrażliwe części ciała mają kontakt z czystą bawełną, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów oraz alergizujących składników zapachowych.

GingerOrganic to produkty prawdziwie hipoalergiczne, przyjazne nawet dla najwrażliwszych alergiczek, bez barwników i składników zapachowych, które są bardzo częstym powodem podrażnień i infekcji. Tampony, podpaski, wkładki i nowe podkłady poporodowe GingerOrganic są wolne od alergenów, co potwierdza międzynarodowa organizacja ALLERGY CERTIFIED poprzez nadanie swojego certyfikatu. Nie są bielone chlorem, ale nadtlenkiem wodoru. Dzięki temu są wolne od toksycznych dioksyn.

Doktor nauk medycznych, specjalistka ginekologii i położnictwa Ewa Kurowska stwierdza, iż klasyczne podpaski mogą podrażniać, wysuszać śluzówkę okolic intymnych, wywoływać alergie. Uważa, że szkodzą chemiczne pochłaniacze wilgoci, którymi nasączone są podpaski i wkładki, substancje zapachowe i barwniki kolorowych nadruków, które są najsilniejszymi znanymi alergenami.

Twórczyni marki GingerOrganic – duńska pielęgniarka i położna - dała wybór kobietom, które poszukują bezpiecznych dla zdrowia, nieuczulających produktów. Z własnego doświadczenia wie, jak istotne jest dbanie o ciało i zdrowie, a także troska o środowisko, zrównoważony rozwój i przyszłe pokolenia.

W ofercie marki znajdziemy podpaski na dzień i na noc, tampony, wkładki oraz podkłady poporodowe.

źródło: https://www.joy.pl/lifestyle/9594/ekologiczne-produkty-do-higieny-intymnej-podbijaja-rynek