face&look.pl: Organiczne, nieuczulające podpaski i tampony GingerOrganic już w Polsce!

Organiczne, nieuczulające podpaski i tampony GingerOrganic już w Polsce!

Na polskim rynku są już dostępne organiczne, naturalne, duńskie produkty do higieny intymnej GingerOrganic, które jako jedyne na świecie posiadają aż 5 najważniejszych międzynarodowych certyfikatów. Dzięki nim wrażliwe części ciała kobiet mają kontakt z najlepszą, najczystszą bawełną i niczym więcej, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów oraz alergizujących składników zapachowych. 

GingerOrganic daje kobietom szansę na uniknięcie podrażnień, odparzeń, alergii, problemów z zajściem w ciążę i wielu poważnych chorób związanych z niewłaściwą higieną miejsc intymnych. Pamiętajmy jak ważne jest zapobieganie. Zadbajmy o odpowiednią higienę najdelikatniejszych części naszego ciała.
Konwencjonalne podpaski i tampony wytwarza się głównie z mieszanki bawełny i celulozy drzewnej, natomiast wybiela się je za pomocą chloru. Niestety w procesie wybielania wydzielają się dioksyny, które podejrzewa się o rakotwórczość. Nawet jeśli tampony mają w swoim składzie wyłącznie bawełnę, to również mogą zawierać szkodliwe substancje, takie jak: pestycydy i herbicydy, które są stosowane na klasycznych, nieorganicznych uprawach bawełny. Doktor nauk medycznych, specjalistka ginekologii i położnictwa Ewa Kurowska stwierdza, iż klasyczne podpaski mogą podrażniać, wysuszać śluzówkę okolic intymnych, wywoływać alergie. Uważa, że szkodzą chemiczne pochłaniacze wilgoci, którymi nasączone są podpaski i wkładki, substancje zapachowe i barwniki kolorowych nadruków, które są najsilniejszymi znanymi alergenami. Bielenie chlorem nasila negatywne reakcje ze strony skóry i błon śluzowych. Stosowanie do higieny intymnej środków, które osłabiają naszą barierę immunologiczną sprzyja infekcjom, a te mogą skutkować nawet problemami z zajściem w ciążę. Dlatego niezwykle ważna jest właściwa higiena. Niestety, jak mówi ekspertka, w najbardziej intymne i delikatne miejsca przez lata aplikujemy produkty, nie znając ich składu. Specjalistka ginekologii i położnictwa dr Ewa Kurowska cieszy się jednak, że można już znaleźć na polskim rynku podpaski, tampony i wkładki z organicznej, certyfikowanej bawełny, bez chemii, chloru i pestycydów. Pani doktor wierzy, że wyboru nieuczulających, delikatnych tamponów i podpasek dokonają kobiety, które już borykają się z problemem uczuleń, podrażnień i infekcji, ale także te, które chcą unikać takich problemów.
GingerOrganic to certyfikowane, organiczne produkty do higieny intymnej dla kobiet. Ich wyjątkowość i unikalność polega na tym, iż wykonane są z czystej, certyfikowanej, organicznej bawełny i niczego więcej, bez żadnych syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów, GMO oraz silnie alergizujących składników zapachowych. Co oznacza, że jedyne z czym styka się ciało kobiety to najczystsza organiczna bawełna. Produkty GingerOrganic stworzyła pochodząca z Danii Helena Kristensen, w trosce o zdrowie kobiet, aby ta wrażliwa część ciała miała kontakt tylko z najczystszą bawełną, bez ryzyka uczuleń, podrażnień i bez chemii. GingerOrganic jest jedyną na świecie marką organicznych produktów do higieny intymnej dla kobiet, która otrzymała aż pięć najważniejszych, międzynarodowych certyfikatów: Nordic Ecolabel, ECOCERT, AllergyCertified, FSC, GOTS.
Stworzona dwa lata temu marka jest całkowicie transparentna. Na każdym opakowaniu znajduje się jasna informacja z czego są wykonane produkty, które aplikujemy w najbardziej intymne miejsca. Zostały one stworzone ze 100% naturalnych składników, bez chemii, zapewniają najlepszą możliwą ochronę. GingerOrganic to produkty hipoalergiczne, bez barwników i składników zapachowych, które są bardzo częstym powodem alergii i podrażnień. Produkty GingerOrganic są wolne od alergenów, co potwierdza międzynarodowa organizacja ALLERGY CERTIFIED poprzez nadanie swojego certyfikatu. Tampony, wkładki i podpaski GingerOrganic nie są bielone chlorem, ale nadtlenkiem wodoru, który powstaje w naturalny sposób. Dzięki temu są wolne od toksycznych dioksyn.
Twórczyni marki GingerOrganic, Helena Kristensen, jest dumna z marki, którą stworzyła, ponieważ chce dać wybór kobietom, które szukają bezpiecznych dla zdrowia, nieuczulających produktów. Doskonale wie, jak istotne jest szanowanie własnego ciała i zdrowia, a także dbałość o środowisko, zrównoważony rozwój i przyszłe pokolenia.
W asortymencie GingerOrganic znajdziemy: podpaski na dzień, podpaski na noc, dopasowujące się do bielizny wkładki higieniczne, pakowane pojedynczo wkładki higieniczne, tampony z aplikatorem i bez aplikatura w rozmiarach: mini, normal, super. Cena ok. 22 zł
WARTO WIEDZIEĆ!
Sprawdź, o czym informują poszczególne certyfikaty:
ECOCERT to francuska organizacja certyfikująca produkty organiczne, obecnie stosowany w ponad 80 krajach. Certyfikat ECOCERT potwierdza, że skład produktów GingerOrganic jest staranie wyselekcjonowany zaczynając od upraw poprzez produkcję, warunki pracy, opakowanie. Certyfikat jest gwarancją, że GingerOrganic to produkty stworzone w 100% z organicznej bawełny, nie zawierają pestycydów, chloru, substancji chemicznych.
Logo AllergyCertified jest gwarancją bezpieczeństwa stosowania produktu, bez podrażnień i reakcji alergicznych, zapewnia, że dany produkt jest rzeczywiście hipoalergiczny. Alergie skórne są jedną z najczęstszych chorób przewlekłych na świecie. Wybierając produkty z logo AllergyCertified mamy pewność, że toksykolodzy tej organizacji dokonali oceny każdego składnika. Gdy marka chce uzyskać certyfikat AllergyCertified przekazuje szczegółowe informacje na temat wszystkich składników zawartych w produkcie. AllergyCertified musi otrzymać wszelkie informacje na temat składników oraz dokładnego składu tych składników! Jak również ich stężenia, pochodzenia, nazwy zapisanej w międzynarodowym języku INCI.
Certyfikat Nordic Ecolabel daje konsumentowi gwarancję, że produkt spełnia rygorystyczne wymogi środowiskowe. Zapewnia najwyższą jakość produktu i dbałość o zdrowie. Potwierdza, że produkt nie zawiera substancji podejrzanych o zaburzanie gospodarki hormonalnej. Wskazuje, że certyfikowane produkty są bezpieczne, wyprodukowane w sposób zrównoważony i nietestowane na zwierzętach. Certyfikat ten powstał w 1989 roku i jest stosowany we wszystkich krajach skandynawskich.
GOTS  (Global Organic Textile Standard) to światowy standard dla tekstyliów ekologicznych. Certyfikat obejmuje cały łańcuch produkcji począwszy od surowców, poprzez tekstylia naturalne na produktach skończywszy. GOTS zajmuje  się certyfikowaniem i oznaczaniem produktów organicznych przyjaznych środowisku.
FSC (Forest Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja promująca odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Wszystkie opakowania GingerOrganic otrzymały certyfikat FSC.

źródło: https://www.faceandlook.pl/organiczne-nieuczulajace-podpaski-i-tampony-gingerorganic-juz-w-polsce